5 sposobów na olejek kameliowy (herbaciany)

Olejek kameliowy nazywany jest oliwą z oliwek Dalekiego Wschodu, a to z kilku powodów – bardzo podobnego składu, niemal identycznej metody pozyskiwania oraz o wielu lepszych właściwości. Olejek kameliowy to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i innych składników odżywczych. Olejek herbaciany (to kolejna nazwa tego ekstraktu roślinnego) można wykorzystać na wiele sposobów. Przedstawiamy 5 najpopularniejszych.

[1] PIELĘGNACJA SKÓRY

Lekka i nietłusta formuła, która bardzo dobrze wchłania się w skórę sprawia, że warto stosować olejek kameliowy w codziennej pielęgnacji skóry. Olej pozyskiwany z krzewów kameliowych to skuteczna ochrona skóry przed promieniowanie słonecznym i innymi czynnikami szkodliwymi. Może być też stosowany do odżywiania cery, dzięki właściwościom antyseptycznym, przeciwzapalnym i antystarzeniowym.

[2] PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Bardzo często mówi się o pielęgnacji włosów olejkiem kameliowym. Nałożony na wilgotne lub suche włosy olejek nawilża i odżywia pasma zapewniając ich wygładzenie, zmiękczenie i nabłyszczenie. To właśnie olejek herbaciany z wiecznie zielonej kamelii kryje się za sekretem zdrowych, mocnych i lśniących włosów Azjatek. Regularnie stosowany domyka łuski włosów, eliminuje puszenie się i ułatwia rozczesywanie.

[3] MASAŻ CIAŁA

Olejek kameliowy świetnie sprawdzi się w masażu ciała, a polecany jest w szczególności dla skóry wrażliwej i przesuszonej, ponieważ w trakcie odprężającego masażu składniki odżywcze olejku mogą wniknąć w skórę. Wystarczy dodać kilka krople olejku eterycznego (np. pomarańczowego lub lawendowego) dla zapewnienia dodatkowych właściwości aromaterapeutycznych.

[4] ODŻYWIANIE PAZNOKCI

Pielęgnacja osłabionych i kruchych paznokci to również domena olejku herbacianego. Kameliowy ekstrakt wmasowany w płytkę paznokcia i jej okolice zapewnia odżywienie, nawilżenie, sprężystość i ujednolicenie koloru. Olejek kameliowy może z powodzeniem zastąpić odżywkę do paznokci.

[5] LECZENIE OD WEWNĄTRZ

W krajach dalekowschodnich oleju kameliowego używa się bardzo często jako lekarstwa, które stosuje się wewnętrznie. Zażywanie oleju herbacianego zapobiega cukrzycy, miażdżycy, niepłodności, otyłości, chorobie wieńcowej, a nawet eliminuje ryzyko zachorowania na nowotwór. Wszystko dzięki właściwościom odtruwającym organizm.

Najnowsze Komentarze
  1. elo!!!
  2. MARYŚKA
  3. loveMarcysia