Jak to się robi, czyli pielęgnacja włosów olejkiem kameliowym.

Uważa się, że olejek kameliowy odpowiada za wiecznie młody wygląd Japonek. Niektórzy sądzą, że to za jego sprawą Azjatki mają tak piękne włosy. Czy to prawda? Okazuje się, że tak. A to wszystko za sprawą substancji zawartych w roślince, z której pozyskuje się ten cenny płyn. Otóż w kamelii znajdziemy między innymi kwasy Omega – 6 i Omega – 9 oraz witaminy A, B i E. Olejek bardzo szybko wchłania się w skórę i włosy, nie pozostawiając tłustej warstwy i przynosząc natychmiastowe odżywienie i nawilżenie. Jakie inne właściwości posiada ten niezwykły kosmetyk?

W Japonii olejek kameliowy używa się jako odżywkę bez spłukiwania, którą powinno nakładać się zaraz po umyciu głowy. Oczywiście sposób aplikacji uzależniony jest od osobistych preferencji. Dlatego Europejki mogą stosować ten produkt nieco inaczej – w końcu nasze włosy różnią się wyglądem i porowatością od włosów mieszkanek Dalekiego Wschodu. Olejek kameliowy można nanieść tuż przed myciem skóry głowy po to, by po wysuszeniu włosy stały się bardziej zdyscyplinowane oraz łatwiejsze do rozczesywania i układania.

Jakie korzyści płyną ze stosowania olejku kameliowego? Dzięki niemu kondycja włosów i skóry głowy w znaczny sposób poprawia się. Włosy są miękkie w dotyku, nawilżone i bardziej podatne na modelowanie. Kosmetyk przywraca pasemkom naturalny blask. Zapewnia ochronę przed promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Regeneruje rozdwojone końcówki i zapobiega dalszemu zniszczeniu. Pielęgnuje skórę głowy, zapobiegając podrażnieniom i łupieżowi. Zabezpiecza przed farbowaniem i zabiegami fryzjerskimi z wykorzystaniem wysokiej temperatury.

Jak powinno aplikować się olejek kameliowy? Na osuszone ręcznikiem, ale jeszcze wilgotne włosy, nałóż niewielką ilość kosmetyku. Masaż zacznij od skóry głowy i górnych partii włosów, stopniowo posuwając się na dół. Więcej uwagi poświęć końcówkom. Jeżeli są bardzo zniszczone możesz wsmarować w nie więcej olejku. Produkt zabezpieczy także pasemka przed wysoką temperaturą i farbowaniem. Kilka kropel zaaplikuj na włosy, które następnie owiń ręcznikiem. Po upływie około 30 minut umyj głowę szamponem.

A jak pozyskuje się olejek kameliowy? Kosmetyk, który uważany jest za sekret pięknej cery i włosów Azjatek, musi być wolny od wszelkich substancji chemicznych. Dlatego proces tłoczenia odbywa się na zimno, a olejek nie jest poddawany rafinacji. Dzięki temu produkt zachowuje wszystkie właściwości i aktywne składniki.

Jesteś ciekawa, czy olejek kameliowy można czymś zastąpić? Poznaj najlepsze kosmetyki do włosów na bazie olejków!
Najnowsze Komentarze
  1. Sylvi
  2. Marth15
    • MisiuPysiu

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *