Olejek kameliowy – właściwości, efekty, aplikacja.
Olejek kameliowy wytwarzany jest z nasion rośliny o przepięknych czerwonych, różowych i białych kwiatach. Posiada słodkawy aromat i ciemnożółty kolor. Zawiera wiele cennych składników, w tym między innymi kwasy oleinowy, palmitynowy, linolowy, stearynowy i arachidowy oraz witaminy A, B i E. Mówi się, że dzięki niemu można zachować młody wygląd na dłużej.
Olejek kameliowy wpływa pozytywnie zarówno na skórę twarzy i ciała, jak i na włosy i skórę głowy. Posiada właściwości uelastyczniające, wygładzające i rozjaśniające. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, przebarwień oraz pojawianiu się suchych skórek. Dogłębnie nawilża, przyspiesza regenerację komórek naskórka, sprzyja gojeniu się drobnych ran. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB oraz wolnymi rodnikami i innymi zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.
A w jaki sposób olejek kameliowy działa na włosy i skórę głowy? Kosmetyk odbudowuje zniszczone pasemka i rozdwojone końcówki włosów. Wygładza łuski włosowe, przeciwdziałając puszeniu się, elektryzowaniu się i przesuszeniu włosów; tym samym może przyczynić się do zmiany porowatości. Olejek kameliowy ma dodatkowo właściwości nawilżające, nabłyszczające i dyscyplinujące pasemka. Pomaga rozczesać i wymodelować włosy. Zabezpiecza pasemka przed działaniem wysokiej temperatury, składnikami produktów farbujących (amoniak i inne substancje wysuszające) i promieniowaniem słonecznym. Największą zaletą olejku kameliowego jest jego dobroczynny wpływ na skórę głowy. Produkt może okazać się pomocny w walce z łupieżem, nieprawidłową pracą gruczołów łojowych i związanym z tym wydzielaniem nadmiernej ilości sebum oraz innymi chorobami skóry głowy (egzema, łuszczyca, AZS, ŁZS).
Olejek kameliowy jest bardzo popularny wśród Azjatek. Chcesz poznać, w czym tkwi sekret ich urody? Nie jest żadną tajemnicą, że w Azji wodorosty stanowią przysmak; są także wykorzystywane do pielęgnacji skóry i włosów. Jednak co mają wspólnego z olejkiem kameliowym? Otóż i wodorosty, i olejek można połączyć i stworzyć kosmetyk pełen odżywczych składników. Zmieszaj pół łyżeczki odżywki z wodorostów z trzema łyżkami stołowymi gorącej wody. Pozwól miksturze wystygnąć, a potem zaaplikuj ją na skórę głowy. Dokładnie spłukaj, a nadmiar wody odsącz ręcznikiem. Na wilgotne włosy nałóż olejek kameliowy. Drugi sposób pielęgnacji polega na umyciu włosów i nałożeniu na nie odżywki z wodorostów na około 20 minut. Po upływie tego czasu skórę głowy dokładnie umyj, a na koniec zabiegu zaaplikuj olejek kameliowy.
Olejek Kameliowy i wodorosty na włosy? Powaga?!
miałam kiedyś perfumy o zapachu kameliowym – miały bardzo ładny zapach. Ale o oejku nie słyszałąm