5 sposobów na olejek kameliowy (herbaciany)

Olejek kameliowy nazywany jest oliwą z oliwek Dalekiego Wschodu, a to z kilku powodów – bardzo podobnego składu, niemal identycznej metody pozyskiwania oraz o wielu lepszych właściwości. Olejek kameliowy to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i innych składników odżywczych. Olejek herbaciany (to kolejna nazwa tego ekstraktu roślinnego) można wykorzystać na wiele sposobów. Przedstawiamy 5 najpopularniejszych.

[1] PIELĘGNACJA SKÓRY

Lekka i nietłusta formuła, która bardzo dobrze wchłania się w skórę sprawia, że warto stosować olejek kameliowy w codziennej pielęgnacji skóry. Olej pozyskiwany z krzewów kameliowych to skuteczna ochrona skóry przed promieniowanie słonecznym i innymi czynnikami szkodliwymi. Może być też stosowany do odżywiania cery, dzięki właściwościom antyseptycznym, przeciwzapalnym i antystarzeniowym.

[2] PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Bardzo często mówi się o pielęgnacji włosów olejkiem kameliowym. Nałożony na wilgotne lub suche włosy olejek nawilża i odżywia pasma zapewniając ich wygładzenie, zmiękczenie i nabłyszczenie. To właśnie olejek herbaciany z wiecznie zielonej kamelii kryje się za sekretem zdrowych, mocnych i lśniących włosów Azjatek. Regularnie stosowany domyka łuski włosów, eliminuje puszenie się i ułatwia rozczesywanie.

[3] MASAŻ CIAŁA

Olejek kameliowy świetnie sprawdzi się w masażu ciała, a polecany jest w szczególności dla skóry wrażliwej i przesuszonej, ponieważ w trakcie odprężającego masażu składniki odżywcze olejku mogą wniknąć w skórę. Wystarczy dodać kilka krople olejku eterycznego (np. pomarańczowego lub lawendowego) dla zapewnienia dodatkowych właściwości aromaterapeutycznych.

[4] ODŻYWIANIE PAZNOKCI

Pielęgnacja osłabionych i kruchych paznokci to również domena olejku herbacianego. Kameliowy ekstrakt wmasowany w płytkę paznokcia i jej okolice zapewnia odżywienie, nawilżenie, sprężystość i ujednolicenie koloru. Olejek kameliowy może z powodzeniem zastąpić odżywkę do paznokci.

[5] LECZENIE OD WEWNĄTRZ

W krajach dalekowschodnich oleju kameliowego używa się bardzo często jako lekarstwa, które stosuje się wewnętrznie. Zażywanie oleju herbacianego zapobiega cukrzycy, miażdżycy, niepłodności, otyłości, chorobie wieńcowej, a nawet eliminuje ryzyko zachorowania na nowotwór. Wszystko dzięki właściwościom odtruwającym organizm.

Najnowsze Komentarze
  1. elo!!!
  2. MARYŚKA
  3. loveMarcysia

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *